Užsiprenumeruok ir gauk 5 EUR nuolaidą CBD aliejui

* privalomas laukas

Kas yra kanapių aliejus (CBD)?

Kanapių aliejus, geriau žinomas trumpiniu (CBD) gaminamas iš pluoštinių kanapių augalo yra natūralus cheminis junginys, kurio sudėtyje yra kanabidiolio. Kanabidiolis (CBD) nėra psichoaktyvi kanapėse aptinkama medžiaga, tai aktyvus medžiagų mišinys fitokanabinoidas (gaminamas augalų) savo struktūra atitinkantis žmogaus organizmo gaminamus endokanabinoidus. Endokanabinoidinė sistema (ECS) atlieka įvairų organizmo sistemos biologinį funkcionavimą, tokius kaip imuninė sistema, hormonai, kraujotakos, nervų sistemos veikla, miegas, virškinimas, skausmas, odos ląstelinė struktūra ir kt.. Kanapių aliejus (CBD) padeda žmogaus organizmui palaikyti, įsisavinti šių funkcijų pusiausvyrą, pasižymi teigiamu poveikiu žmogaus fizinei, psichinei ir neurologinei sveikatai.

Kanapių aliejaus (CBD) tyrimai

Kanapių aliejus (CBD) sudarytas iš 100% natūralaus produkto be sulfatų ir parabenų yra netoksiškas, saugus, nesukeliantis priklausomybės. Kanapės iš kurių išgaunamas aliejus, auginamos ekologiškai, nenaudojant dirbtinių trąšų, chemikalų, derlius nuimamas rankiniu būdu ir  prieš perdirbant žaliava atrenkama nenaudojant technikos. Aliejus išgaunamas farmacinio lygio laboratorijose, naudojant pažangiausią, superkritinės būklės CO2 ekstrahavimo technologiją, tokiu būdu išsaugomos visos naudingos medžiagos. Produktas yra pačios aukščiausios kokybės, atitinkantis visus saugumo reikalavimus vartotojui, o rezultatui pasiekti atliekami produktų laboratoriniai tyrimai.

Kanapių aliejus (CBD) buvo atrastas 1940 m., o vėliau mokslininkai atlikdami tyrymus bandė išsiaiškinti kaip kanabinoidai sąveikauja su žmogaus organizmu ir nustatė, kad nervinėje bei imuninėje sistemoje gausu endokonoidų receptorių (CB1) ir (CB2), reaguojančius tiek į endokanabinoidus, kurie gaminasi organizme, tiek į fitokanabinoidus gaminamus augalų. Buvo atliktas tyrimas su aštuonių žmonių grupe, 4 mėnesius taikė 300 mg (CBD) izoliato be jokių papildomų kanabinoidų kiekvieną dieną terapiją ir stebėjo, kaip  paveiks epilepsijos sutrikimus. Tyrimas parodė teigiamus rezultatus, penkiems asmenims epilepsijos traukulių nebeliko, o trims priepuoliai ištikdavo ženkliai rečiau. Taip kanapių aliejus (CBD) tapo viltimi šeimoms, kuriose gyveno ir augo asmenys serganys epilepsija, kai tradiciniai farmakologiniai gydymo metodai buvo bejėgiai. Žinoma tyrimas, kaip dauguma temų susijusių su šiuo produktu buvo sutiktas prieštaringai ypač farmakologinius gydymo metodus palaikančių asmenų grupių, bet sukėlė didelį visuomeninį susidomėjimą nauju atradimu. Tačiau pirmas žingsnis jau buvo žengtas, o poreikis ir susido-mėjusiųjų skaičius sparčiai augo, daugėjo šio produkto entuziastų, vartotojų grupių. Toliau vykdomi tyrimai, analizės rezultatai parodė ir praplėtė teigiamus kanapių aliejaus (CBD) duomenis bei savybes.

Pasaulyje pradėjęs garsėti ir populiarėti kanapių aliejus (CBD) teigiamu poveikiu žmonių sveikatai ir savijautai, pradėtas naudoti vaistuose, maisto papilduose, kosmetijoje ir kt.. Tai natūrali priemonė padedanti efektyviai kovoti su  įvairaus spektro sveikatos sutrikimais ir geros organizmo savijautos palaikymui.

Kanapių aliejaus (CBD) nauda

Kanapių aliejuje (CBD) esantis kanabidiolis yra veiklioji medžiaga, kuri sumažina įvairų skausmą ir uždegiminius procesus žmogaus organizme. Natūralią endokanoidinę (ECS) sistemą turintis žmogaus organizmas atsakingas už įvairių funcijų veiklą ir funcionavimą, tai skausmo receptoriai, miego balansas, širdies ir kraujagyslių veikla, odos būklė,  kūno temperatūra ir kt.

Skausmo mažinimas

Organizmo natūraliai gaminami endokanabinoidai per odos paviršių ir kitais būdais jaungiasi su nervų sistemoje esančiais receptoriais, o kanapių aliejaus (CBD) vartojimas padeda teigaimai reguliuoti endokanabinoidų receptorių procesus. Pavyzdžiui, ant odos užteptas aliejus sumažina artrito sukeliamą skausmą ir uždegimą, taigi kanabidiolis slopina uždegiminius ir neuropatinius skausmus.

Nerimo ir depresijos mažinimas

Šiuolaikinėje visuomenėje, nerimas ir depresija, dažnai pasitaikantys psichiniai sveikatos sutrikimai neigiamai veikia žmonių gyvenimo kokybę, bei sveikatą. Dažniausiai šiems simptomams gydyti naudojami receptiniai medikamentai, kurie gali sukelti įvairius šalutinius poveikius, pavyzdžiui, mieguistumą, nemigą, galvos skausmus ir kt. Tokie vaistai gali sukelti priklausomybę, o kanapių aliejus (CBD) nesukelia neigiamo šalutinio poveikio. Aliejus veikia netiesiogiai, teigiamai veikdamas žmogaus organizmo endokanabinoidinės sistemos būklę ir padeda palaikyti maksimalų organizmo balansą.

Miego kokybės gerinimas

Naudojant kanapių aliejų (CBD), prailgėja nenutrūkstamo miego laikas ir pagerėja miego kokybė. Tyrimų rezultatai parodė, kad organizme sumažėja kortizolio koncentracija palzmoje, taigi jaučiamas raminamasis poveikis. Kortizolis yra vienas pagrindinių streso hormonų, kuriuos organizmas gamina dieną, o naktį, miego būsenoje jo kiekis sumažėja. Žmonėms sergantiems nemiga, kartizolio kiekis padidėja ir naktį, tai trukdo užmigti ir kokybiškai išsimiegoti.

Teigiamas poveikis odos būklei

Mokslinių tyrimų rezultatai įrodė, kad kanapių aliejus (CBD) padeda, dermatologiniams susirgimams (odos ir nagų grybeliniai pažeidimai, virusinės infekcijos, egzema ir pleiskanojimu pasireiškiančios ligos, žvynelinės, dilgėlinės, alerginių dermatitų, jaunatvinių spuogų, aknės ir kt.) gydyti ir profilaktikai. Pavyzdžiui, paprastieji spuogai, tai lėtinis, uždegiminis odos susirgimas, kuris pažeidžia odo plauko riebalinės liaukos kompleksą, kuris pasireiškia bėrimu veido (dažniausiai), nugaros ir krūtinės srityse. Tai viena dažniausių odos lygų, dėl kurių sukeliamų problemų kreipiamasi į gydytojus dermatologus. Aknė, kuri dažniausiai pasireiškia paauglystėje, pagal tyrimų duomenis, paplitusi ir suaugusiųjų žmonių grupėje. Būtent dėl priešuždegiminių savybių kanabidiolis (CBD) yra veiksminga priemonė spuogų gydymui.

Kanapių aliejus naudojamas nagų būklei pagerinti, sustiprinant jų struktūrą ir sandarą, taip pat, galima naudoti galvos odos paviršiui, veiklioji medžiaga kanabidiolis matina plaukų šaknis ir užkertą kelią jų slinkimui, padeda palaikyti sveikų plaukų būklę.

Nauda širdies veiklai

Kanapių aliejaus (CBD) vartojimas padeda širdies ir kraujotakos veiklai, sumažina padidėjusį kraujo spaudimą. Aukštas kraujo spaudimas yra tiesiogiai susijęs su padidėjusia rizika būti ištiktam insulto ar širdies priepuoliui. Klinikinių tyrimu metu nustatyta, jog veiklioji medžiaga kanabidiolis  turi savybę užkirsti kelią širdies pažeidimams, žmonėms, sergantiems diabetu ir širdies ligomis.

Teigimas neuroprotekcinis poveikis

Atliekant tyrimus, nustatyta jog kanapių aliejaus (CBD) vartojimas turi teigiamos įtakos pacientams sergantiems neurologiniais susirgimais gydyti.  Vienas labiausiai ištirtų kanabidiolio (CBD) panaudojimo būdų yra poveikis gydant epilepsiją ir išsėtinę sklerozę, kuris yra saugus ir efektyvus siekiant sumažinti raumenų spazmus ir jų intensyvumą. Taip pat kanabidiolio naudojimas pagerina Parkinsono liga sergančių pacientų neurologinę būklę. Kiti tyrimai parodė teigiamus rezultatus prevencijai su Alzheimerio liga susijusią neurodegeneraciją, kanapių aliejaus (CBD) vartojimas gali padėti išvengti pažintinių funkcijų sutrikimų.

Vėžio simtomams palengvinti

Naudojant  kanapių aliejų (CBD) galima palengvinti su vėžiu susijusius simptomus ir gydymo procedūrų metu atsirandančius šalutinius poviekius: pykinimas, vėmimas, raumenų, galvos skausmai ir kt.

Viename iš tyrimu buvo nagrinėjamas kanabidiolio (CBD) ir tetrahidrokanabinolio (THC) poveikis žmonėms, kenčiantiems vėžio sukeliamus galvos ir raumenų skausmus. Gydymui pasitelkiant šių medžiagų junginį pasiektas didesnis efektyvumas, nei naudojant vien tik tetrahidrokanabinolį (THC).

Kitos teigiamos savybės sveikatai

Kanabidiolis (CBD)  yra vienas naujesnių atradimų įvairių sutrikimų ir ligų gydymo metodikoje, todėl dar atliekami įvairūs tyrimai, tačiau manoma, kad kanapių aliejus (CBD) gali turėti ir kitų teigiamų savybių žmogaus sveikatai, pavyzdžiui, antipsichozinį poveikį sergantiems šizofrenija, turiniems bipolinius sutrikimus ir kt.. Kanapių aliejus (CBD) turi daug antioksidantų, tad padeda apsaugoti odą oksidacinės pažeidos bei ankstyvo senėjimo. Vartojamas kaip maisto produktas, kanapių aliejus pasižymi kompleksiniu sveikatinančiu poveikiu. Dėl sudėtyje esančios gama-linoleno rūgšties (GLA), kanapių aliejus gali būti naudingas siekaiant sumažinti priešmenstruacinio sindro, o ar menopauzės simptomus.

Ar galimas šalutinis poveikis?

Kanapių aliejus (CBD), kurio veiklioji medžiaga kanabidiolis yra puikiai toleruojamas žmogaus organizmo, visgi gali atsirasti nepageidaujamos šalutinės reakcijos: apetito stoka, svorio pokyčiai, nuovargis, viduriavimas. Pastebėta, kad kanabidiolis (CBD) gali turėti nepageidaujamą sąsają su kitais vartojamais vaistais, todėl prieš pradedant vartoti, rekomenduojama pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kanapių aliejus (CBD) Lietuvoje ir ES

Lietuvoje prekiauti ir naudoti knapių aliejų (CBD), kurio veiklioji medžiaga kanabidiolis yra leidžiama, tačiau produktas privalo neviršyti leistinos 0,2 % tetrahidrokanabinolio (THC) normos. Kiekvienai gaminių partijai yra pateikiami laboratorinių tyrimų rezultatai.

Europos Sąjunga kanapių aliejų (CBD) pripažįsta kaip saugų ir naudingą, tad yra įtrauktas į 2018 m. įsigaliojusį „naujo maisto“ (ang. Novel food) sąrašą, kaip ir kiti maisto produktai su kanabinoidais.

Leave a Reply

Pin It